  • ECQ-E6684JF
ECQ-E6684JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6684JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E6684JF
Description:
ECQ-E(F) 0.68μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized
Quantity:
In Stock : 4906
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6684JF
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.453W 26.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm