  • ECQ-E6824JFB
ECQ-E6824JFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6824JFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E6824JFB
Datasheet:
Description:
ECQ-E(F) 0.82μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6824JFB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.445W 31.00mmx11.30mm
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.004 25.50mm
  • Length
    31mm
  • Width
    11.3mm