  • ECQ-M2822KZ
ECQ-M2822KZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-M2822KZ
HK JDW NO:
590-ECQ-M2822KZ
Package:
Radial
Datasheet:
ECQ-M2822KZ
Description:
ECQ-M 8200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 200V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-M2822KZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    ECQ-M
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    9.4996mm
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.374 9.50mm
  • Height
    10mm
  • Length
    14mm