  • ECQ-U2A223MV
ECQ-U2A223MV
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A223MV
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A223MV
Datasheet:
ECQ-U2A223MV
Description:
ECQ-UV 0.022μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 250V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A223MV
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    ECQ-UV
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.177W 17.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6918
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm