  • ECQ-U2A274MLA
ECQ-U2A274MLA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A274MLA
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A274MLA
Datasheet:
ECQ-U2A274MLA
Description:
ECQ-UL 0.27μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A274MLA
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    ECQ-UL
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.374W 17.50mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Capacitance
    0.27μF
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Depth
    9.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    17.5mm