  • ECQ-U2A564MLA
ECQ-U2A564MLA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A564MLA
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A564MLA
Datasheet:
ECQ-U2A564MLA
Description:
ECQ-UL 0.56μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A564MLA
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    ECQ-UL
  • Size / Dimension
    1.004Lx0.413W 25.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Capacitance
    0.56μF
  • Depth
    10.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm