  • ECQ-V1154JM3
ECQ-V1154JM3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1154JM3
HK JDW NO:
590-ECQ-V1154JM3
Datasheet:
ECQ-V1154JM3
Description:
ECQ-V 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1154JM3
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.130W 10.20mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    4013
  • Height
    14mm
  • Length
    10.2mm