  • ECQ-V1J224JM3
ECQ-V1J224JM3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1J224JM3
HK JDW NO:
590-ECQ-V1J224JM3
Datasheet:
ECQ-V1J224JM3
Description:
ECQ-V 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1J224JM3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.138W 10.20mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    4014
  • Height
    14mm
  • Length
    10.2mm