  • ECQ-V1J394JMW
ECQ-V1J394JMW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1J394JMW
HK JDW NO:
590-ECQ-V1J394JMW
Datasheet:
ECQ-V1J394JMW
Description:
ECQ-V 0.39μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC Polyester, Metallized - Stacked Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1J394JMW
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.157W 10.20mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    10.2108mm
  • Width
    3.9878mm