  • ECQE10223KF
ECQE10223KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQE10223KF
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQE10223KF
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQE10223KF
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Depth
    7.5mm
  • Lead Pitch
    12.5mm
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    15.5mm