  • ECQUAAF104KA
ECQUAAF104KA
advertisement
Manufacturer No:
ECQUAAF104KA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQUAAF104KA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 7445
Step5Bar-code shipping tag
ECQUAAF104KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Polypropylene
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6920
  • Voltage
    275V
  • Height
    12mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    5mm