  • ECQV1H273JL5
ECQV1H273JL5
advertisement
Manufacturer No:
ECQV1H273JL5
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQV1H273JL5
Description:
ECQ-V(L) 27nF Film Capacitor 5% Radial 50V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQV1H273JL5
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Series
    ECQ-V(L)
  • Published
    2010
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.2mm
  • Lead Pitch
    5mm
    500 μm
  • Size Code
    2912
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    5.9944mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    3.2mm