  • ECS-100-18-20BQ-DS
ECS-100-18-20BQ-DS
advertisement
Manufacturer No:
ECS-100-18-20BQ-DS
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-100-18-20BQ-DS
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystals 10.000MHz 18pF 100ppm -40 to 125C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-100-18-20BQ-DS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Published
    2013
  • Series
    CSM-8Q
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm