  • ECS-100-20-1X-EM
ECS-100-20-1X-EM
advertisement
Manufacturer No:
ECS-100-20-1X-EM
HK JDW NO:
226-ECS-100-20-1X-EM
Package:
HC-49/U
Datasheet:
ECS-100-20-1X-EM
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF TH
Step5Bar-code shipping tag
ECS-100-20-1X-EM
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.35XB4.65XH13.46 (mm)/L0.447XB0.183XH0.53 (inch)
  • Operating Frequency
    10MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    1 µW
  • Height Seated (Max)
    0.530 13.46mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    HC-49/U
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    HC-49UX
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm