  • ECS-110.5-20-7SX-TR
ECS-110.5-20-7SX-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-110.5-20-7SX-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-110.5-20-7SX-TR
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-110.5-20-7SX-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-3SX
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm