  • ECS-115.2-20-5P
ECS-115.2-20-5P
advertisement
Manufacturer No:
ECS-115.2-20-5P
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-115.2-20-5P
Package:
HC-49/US
Datasheet:
Description:
ECS-115.2-20-5P datasheet pdf and Crystals product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
ECS-115.2-20-5P
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CSM-7
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Frequency
    11.52MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm