  • ECS-120-18-7S-TR
ECS-120-18-7S-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-120-18-7S-TR
HK JDW NO:
226-ECS-120-18-7S-TR
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet:
ECS-120-18-7S-TR
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-120-18-7S-TR
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    1999
  • Series
    ECX-3S
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.6mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.40mm pitch