  • ECS-120-20-23B
ECS-120-20-23B
advertisement
Manufacturer No:
ECS-120-20-23B
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-120-20-23B
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-120-20-23B
Description:
ECS-120-20-23B datasheet pdf and Crystals product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
ECS-120-20-23B
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECX-64
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L6.0XB3.5XH1.1 (mm)/L0.236XB0.138XH0.043 (inch)
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm