  • ECS-192-7-36-CKY-TR
ECS-192-7-36-CKY-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-192-7-36-CKY-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-192-7-36-CKY-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 19.2MHZ 7PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-192-7-36-CKY-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    ECX-2236
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.5 (mm)/L0.098XB0.079XH0.02 (inch)
  • Operating Frequency
    19.2MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm