  • ECS-196.6-20-7SX-TR
ECS-196.6-20-7SX-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-196.6-20-7SX-TR
HK JDW NO:
226-ECS-196.6-20-7SX-TR
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-196.6-20-7SX-TR
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-3SX
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Frequency
    19.6608MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm