  • ECS-200-18-4XEN
ECS-200-18-4XEN
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-18-4XEN
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-200-18-4XEN
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-200-18-4XEN
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-18-4XEN
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    HC-49USX
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)/Copper(Cu)
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.35XB4.65XH3.5 (mm)/L0.447XB0.183XH0.138 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 μW
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm