  • ECS-200-20-30B-AEN-TR
ECS-200-20-30B-AEN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-20-30B-AEN-TR
HK JDW NO:
226-ECS-200-20-30B-AEN-TR
Description:
CRYSTAL 20MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-20-30B-AEN-TR
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    ECX-53B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH0.85 (mm)/L0.197XB0.126XH0.033 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±25ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm