  • ECS-200-20-7SX-TR
ECS-200-20-7SX-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-20-7SX-TR
HK JDW NO:
226-ECS-200-20-7SX-TR
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet:
ECS-200-20-7SX-TR
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-20-7SX-TR
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    ECX-3SX
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L12.5XB4.6XH3.7 (mm)/L0.492XB0.181XH0.146 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm