  • ECS-250-20-3X-TR
ECS-250-20-3X-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-250-20-3X-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-250-20-3X-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-250-20-3X-TR
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-250-20-3X-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2011
  • Series
    CSM-3X
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.161W 7.00mmx4.10mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L7.0XB4.1XH2.3 (mm)/L0.276XB0.161XH0.091 (inch)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    2.3114mm
  • Height Seated (Max)
    0.091 2.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C