  • ECS-260-8-47-JTM-TR
ECS-260-8-47-JTM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-260-8-47-JTM-TR
HK JDW NO:
226-ECS-260-8-47-JTM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 26MHZ 8PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-260-8-47-JTM-TR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-1247
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    L1.6XB1.2XH0.3 (mm)/L0.063XB0.047XH0.012 (inch)
  • Operating Frequency
    26MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm