  • ECS-320-18-33-JGN-TR
ECS-320-18-33-JGN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-320-18-33-JGN-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-320-18-33-JGN-TR
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-320-18-33-JGN-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    ECX-32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    32MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    32MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm