  • ECS-400-10-33B-CKM-TR
ECS-400-10-33B-CKM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-400-10-33B-CKM-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-400-10-33B-CKM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 40MHZ 10PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-400-10-33B-CKM-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    ECS-33B
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    40MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    200 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm