  • ECS-480-20-20A-TR
ECS-480-20-20A-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-480-20-20A-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-480-20-20A-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-480-20-20A-TR
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-480-20-20A-TR
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    CSM-8
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    3rd Overtone
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 μW
  • Height
    1.7018mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm