  • ECS-480-20-33-DU-TR
ECS-480-20-33-DU-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-480-20-33-DU-TR
HK JDW NO:
226-ECS-480-20-33-DU-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-480-20-33-DU-TR
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECX-32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    48MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm