  • ECS-80-18-23B-JTM-TR
ECS-80-18-23B-JTM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-80-18-23B-JTM-TR
HK JDW NO:
226-ECS-80-18-23B-JTM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 8MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-80-18-23B-JTM-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-64
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm