  • ECS-H1AC106R
ECS-H1AC106R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-H1AC106R
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECS-H1AC106R
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
ECS-H1AC106R
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    20%
  • Feature
    General Purpose
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2312
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Height Seated (Max)
    2.6924mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm