  • ECS-SDR1-3150-TR
ECS-SDR1-3150-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-SDR1-3150-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-SDR1-3150-TR
Package:
8-SMD
Datasheet:
ECS-SDR1-3150-TR
Description:
ECS-SDR1-3150-TR datasheet pdf and Resonators product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 11939
Step5Bar-code shipping tag
ECS-SDR1-3150-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECS-SDR1
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SAW
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    315MHz
  • Physical Dimension
    L5.0XB5.0XH1.5 (mm)/L0.197XB0.197XH0.059 (inch)
  • Operating Frequency
    315MHz
  • Frequency Tolerance
    ±75kHz
  • Insertion Loss
    2.2 dB
  • Height
    0.059 1.50mm