  • ECW-F4154JL
ECW-F4154JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4154JL
HK JDW NO:
590-ECW-F4154JL
Description:
ECW-F(L) 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 14792
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4154JL
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.299W 15.50mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7.6mm
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Size Code
    6130
  • Voltage
    400V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    12.2mm
  • Height Seated (Max)
    13.6906mm