  • ECW-F4363JB
ECW-F4363JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4363JB
HK JDW NO:
590-ECW-F4363JB
Datasheet:
ECW-F4363JB
Description:
ECW-F(B) 36nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4363JB
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    36nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Size Code
    6124
  • Height
    17.5mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    6mm