  • ECW-F4754JBB
ECW-F4754JBB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4754JBB
HK JDW NO:
590-ECW-F4754JBB
Datasheet:
ECW-F4754JBB
Description:
ECW-F(B) 750nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4754JBB
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    750nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Height
    25mm
  • Length
    28mm
  • Width
    13mm