  • ECW-F4823JB
ECW-F4823JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4823JB
HK JDW NO:
590-ECW-F4823JB
Description:
ECW-F(B) 0.082μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 13773
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4823JB
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
    ECW-F(B)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7128
  • Height
    13.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Width
    7mm