  • ECW-F4914HBB
ECW-F4914HBB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4914HBB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-F4914HBB
Description:
ECW-F(B) 910nF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4914HBB
  • Tolerance
    3%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    910nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Height
    26.5mm
  • Length
    28mm
  • Width
    14.5mm