  • ECW-F6243HLB
ECW-F6243HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6243HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6243HLB
Description:
ECW-F(L) 0.024μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6243HLB
  • Size Code
    4925
  • Height Seated (Max)
    0.559 14.20mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    6.4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.252W 12.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.024μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm