  • ECW-F6433HLB
ECW-F6433HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6433HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6433HLB
Description:
ECW-F(L) 0.043μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6433HLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.311W 13.00mmx7.90mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.043μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    5131
  • Height Seated (Max)
    0.618 15.70mm
  • Length
    13mm
  • Width
    7.9mm