  • ECW-F6914HL
ECW-F6914HL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6914HL
HK JDW NO:
590-ECW-F6914HL
Datasheet:
ECW-F6914HL
Description:
ECW-F(L) 0.91μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 277
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6914HL
  • Capacitance
    0.91μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    25mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.984 25.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    21.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.894 22.71mm
  • Width
    14.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.102Lx0.575W 28.00mmx14.60mm
  • Tolerance
    ±3%