  • ECW-FD2J275KQ
ECW-FD2J275KQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J275KQ
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J275KQ
Datasheet:
ECW-FD2J275KQ
Description:
ECW-F(D) 2.7μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J275KQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.996Lx0.543W 25.30mmx13.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    2.7μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.032 26.20mm