  • ECW-FE2W335Q5
ECW-FE2W335Q5
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2W335Q5
HK JDW NO:
590-ECW-FE2W335Q5
Package:
Radial
Datasheet:
ECW-FE2W335Q5
Description:
ECWFE 3.3μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 4605
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2W335Q5
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECWFE
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.925 23.50mm