  • ECW-FE2W474PA
ECW-FE2W474PA
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2W474PA
HK JDW NO:
590-ECW-FE2W474PA
Package:
Radial
Datasheet:
ECW-FE2W474PA
Description:
ECWFE 0.47μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1839
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2W474PA
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    ECWFE
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.276W 13.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm