  • ECW-H10473JV
ECW-H10473JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10473JV
HK JDW NO:
590-ECW-H10473JV
Description:
ECW-H(V) 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10473JV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.335W 23.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    9133
  • Height
    17mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    23mm
  • Width
    8.5mm