  • ECW-H10912HV
ECW-H10912HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10912HV
HK JDW NO:
590-ECW-H10912HV
Description:
ECW-H(V) 9100pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10912HV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    9100pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7124
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm