  • ECW-H12123RJV
ECW-H12123RJV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12123RJV
HK JDW NO:
590-ECW-H12123RJV
Datasheet:
ECW-H12123RJV
Description:
ECW-H(V) 0.012μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12123RJV
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECW-H(V)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    7133
  • Height
    20.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm