  • ECW-H12272JVB
ECW-H12272JVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12272JVB
HK JDW NO:
590-ECW-H12272JVB
Datasheet:
ECW-H12272JVB
Description:
ECW-H(V) 2700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12272JVB
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    ECW-H(V)
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2700pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    7.0104mm