  • ECW-H12822HVB
ECW-H12822HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12822HVB
HK JDW NO:
590-ECW-H12822HVB
Datasheet:
ECW-H12822HVB
Description:
ECW-H(V) 8200pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12822HVB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    7130
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7.5mm