  • ECW-H12823JV
ECW-H12823JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H12823JV
HK JDW NO:
590-ECW-H12823JV
Description:
ECW-H(V) 0.082μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 186
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H12823JV
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.102Lx0.551W 28.00mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    14mm
  • Lead Pitch
    25mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.984 25.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    1.25kV
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    22.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.945 24.00mm