  • ECW-H16332HVB
ECW-H16332HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H16332HVB
HK JDW NO:
590-ECW-H16332HVB
Datasheet:
ECW-H16332HVB
Description:
Cap Film 0.0033uF 1600V PP 3% (18 X 7.5 X 19.5mm) Radial 10mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H16332HVB
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    7130
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm